NE ARAMIŞTINIZ ?

Offroadcılar, 100. Yıl İçin Yarıştı

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Vezirköprü Offroad Kulübü iş birliğiyle ve Milli Mücadelenin 100. yılı kapsamında düzenlenen Karadeniz Offroad Kupası 3. ayak yarışları yapıldı.

Vezirköprü ilçesi İncesu mevkiinde düzenlenen ve bu yıl 13 İlden 24 pilotun katıldığı yarışlarda sporcular özel araçları ile kıyasıya mücadele etti. Offroad yarışları, Cumartesi günü düzenlenen Türkiye Trial Şampiyonası 3. ayak yarışlarının ardından bugün seyirci özel etabı ile sporseverlere seyir zevki veren Karadeniz Offroad Kupası 3. Ayak yarışlarıyla başladı.

Dereceye Girenlere Kupaları Verildi

Yarışlar sonrasında Vezirköprü Belediye Kültür Merkezinde kupa töreni düzenlendi. Yarışmada; Türkiye Trial Şampiyonası 3. Ayak yarışlarının birincisi AVC Osmanlı takımı birinci olurken, Nascar Jeep Marmara takımı ikinci oldu. Karadeniz Offroad Kupası 3.Ayak yarışlarında ise Sınıf 1 klasmanında Bülent Vural birinci olurken, Sınıf 2'de Murat Akkaya, Sınıf 3'te Remzi Aygün, Sınıf 4'te Erkan Karakaş birinci oldu. Karadeniz Offroad Kupası 3. Ayak yarışları Genel Klasmanda ise 305 kapı numarasıyla Remzi Aygün birinci, 212 kapı numarasıyla Murat Akkaya ikinci, 414 kapı numarasıyla Erkan Karakaş üçüncü oldu.

Yarışları Protokol İzledi

Samsun Valisi Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz ve Vezirköprü Belediye Başkanı İ.Sadık Edis'in start verdiği yarışları İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ümit Çetinkaya, İlçe Emniyet Müdürü Serhat Koray Yağcı, Orman İşletme Müdürü Meryem Burçin Irmak, Ak Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt ve çok sayıda sporsever birlikte izledi.

Etiketler :