NE ARAMIŞTINIZ ?

Milli Mücadelenin100. Yılda 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlaması...

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yılı, Samsun Valiliği 100. Yıl Koordinasyon Merkezi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ve Bulvar AVM'nin iş birliği ile hazırlanan programlarla coşkulu bir şekilde kutlandı. Bulvar Alışveriş ve Yaşam Merkezinde gün boyu devam eden 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerinde; graffity, workshop, temalı atölyeler ve spor aktiviteleri devam etti. 

Vatandaşlar Duygularını Duvara Resmetti

Günümüzün popüler sokak sanatlarından biri olan ve duyguların duvar yazıları ve boyalarla aktarılması esasına dayanan graffiti çalışmasına Samsun halkınında katılımı sağlandı. Vatandaşların 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili duygularını duvara yansıttığı workshop etkinliğine Samsun Valisi Osman Kaymak'ta katıldı. Mural Sanatçısı Atione (Fatih Toprak) ve ekibi sevenleri ile bir araya geldi. Ayrıca etkinlikte Ondokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Eker ve ekibi, etkinlikte eğitmen olarak yer alarak halkın 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili duygularını resmetmesini sağladı.  

Vali Kaymak, Çocukları Yalnız Bırakmadı 

Gün boyu devam eden programda Herkes İçin Spor Federasyonu (HİS) spor aktiviteleri gerçekleştirirken, DJ İnanç Seven performansı ile etkinliğe renk kattı. Çocuklar için oyuncak atölyesi ise 30 Ağustos’a özel temalarıyla çocuklarla buluştu. Çocukların doyasıya eğlendiği etkinliklerde Samsun Valisi Osman Kaymak'ta katılarak çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı. Çocuklarla yakından ilgilenen Vali Kaymak, zaferlerle dolu Ağustos ayının Türk tarihinde ayrı bir yeri ve önemi olduğuna vurgu yaptı. 

Etkinlikler kapsamında izdüşüm tekniği ile yapılan 20 adet eser de sergilendi. Yerel sanatçılardan oluşan Grup Dalgakıran, günün anlamına uygun söylediği şarkılarla Samsunlulara unutamayacakları bir konser verdi. 

Etiketler :