NE ARAMIŞTINIZ ?

100. yıl Ynısına, Samsun MYO Öğrencilerinin Gözünden Kurtuluşa Giden Yol ve Atatürk Sergisi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Samsun Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılı anısına "Samsun Meslek Yüksekokulu Öğrencilerinin Gözünden Kurtuluşa Giden Yol ve Atatürk" konulu bir sergi düzenledi.

Serginin açılış konuşmasını yapan Samsun Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Halil Kütük, emeği geçen tüm öğrenci ve akademisyenleri tebrik ederek serginin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Mimarlık Fakültesi fuaye alanında ziyaretçilerin beğenisine sunulan sergide; Atatürk ve Millî Mücadele temalı afiş çalışmaları, pul tasarımları ve Mimari Dekoratif Sanatlara ait dekoratif eserler yer alıyor.

Samsun Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarım Bölümü ve Mimari Dekoratif Sanatlar Bölümü öğrencilerinin 100. yıla özel çalışmalarının yer aldığı serginin açılışına; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Tomak, Samsun Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Halil Kütük, Ziraat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Güray Erener, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Etiketler :