NE ARAMIŞTINIZ ?

Samsun Milletvekilleri Milli Mücadele Sergisini Gezdi

Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta ve İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Samsun Valiliği 100. Yıl Koordinasyon Merkezi tarafından hazırlanan ve Kültür Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü tarafından da desteklenen 'İlk Adımdan Kuruluşa' Milli Mücadele Karma Sergisini gezdi.

Ankara Kızılay Metrosu Sanat Galerisinde açılan ve 3 gün boyunca sanatseverlerin beğenisine sunulan 63 adet tarihi belgeleri tek tek inceleyen Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta, bağımsızlık mücadelesinin 100. yılana yakışır bir sergi olduğunu söyledi. Sergiyi özellikle genç nesillerinin gezmesi gerektiğine dikkat çeken Usta, "Bağımsızlık ateşinin yakıldığı Samsun'dan yola çıkılarak kronolojik sıra takip edilip hazırlanan sergide, ülkemizin ne şartlar altından bu günlere gelindiğini yeni neslin bilmesi ve ona göre kendisine yön vermesi gerekir. Bu bilinçle tarihi belgelerle hazırlanan "İlk Adımdan Kuruluşa Milli Mücadele Sergi"si yeni nesillere ışık tutacaktır. Emeği geçenleri tebrik ediyorum" dedi.

İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar'da, milli mücadele sergisinin yurt içi ve yurt dışında da sergilenmesinin yerinde olduğunu, tarihi belgelerle Türk halkının bağımsızlık yolunda haklılığının herkes tarafından bilinmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Etiketler :