NE ARAMIŞTINIZ ?

'İlk Adımdan Kuruluşa' Milli Mücadele Karma Sergisi Diyarbakırlılarla Buluşacak

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarının Samsun'a çıkışının 100. Yıl etkinlikleri kapsamında 'İlk Adımdan Kuruluşa' Milli Mücadele Karma Sergisi 3 - 7 Şubat 2020 tarihleri arasında Cahit Sıtkı Tarancı Sanat Merkezi Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde Diyarbakırlılarla buluşacak.

Samsun Valiliği 100. Yıl Koordinasyon Merkezi tarafından projelendirilerek hayata geçirilen ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü tarafından da desteklenen 'İlk Adımdan Kuruluşa' Milli Mücadele Karma Sergisi, Diyarbakır Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Milli mücadelenin doğru ve güvenilir kaynaklardan öğrenilmesi amacıyla yurt içinde ve yurt dışında açılan sergi; 3 - 7 Şubat tarihleri arasında Diyarbakır, 12 - 20 Şubat'ta Sivas, 22 - 29 Şubata Erzurum, 9 - 15 Mart Bulgaristan, 19 - 26 Mart Hollanda,  23 - 27 Nisan Kosova, 4 - 10 Mayıs Almanya ve 19 - 27 Mayıs Birleşik Krallıkta ta gurbetçilerle buluşturulacak. 

'İlk Adımdan Kuruluşa' Milli Mücadele Karma Sergisi, bu zamana kadar yurt içinde İstanbul, Samsun, Amasya, Ankara, İzmir, Gaziantep ve Kahramanmaraş; yurt dışında ise Fransa, Almanya, Belçika, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Makedonya'da vatandaşlarla buluşturuldu. 

Etiketler :