NE ARAMIŞTINIZ ?

'İlk Adımdan Kuruluşa' Milli Mücadele Karma Sergisi Dadaşlarla Buluşacak

‘İlk Adımdan Kuruluşa’ Milli Mücadele Karma Sergisi, halkla buluşturulması devam ediyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarının Samsun'a çıkışının 100. Yıl etkinlikleri kapsamında 'İlk Adımdan Kuruluşa' Milli Mücadele Karma Sergisi 24 - 28 Şubat 2020 tarihleri arasında Erzurum Resim Heykel Müzesi ve Galeri Müdürlüğü’nde Dadaşlarla buluşacak.

Samsun Valiliği 100. Yıl Koordinasyon Merkezi tarafından projelendirilerek hayata geçirilen, Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ve her gittiği ilde yoğun ilgi gören 'İlk Adımdan Kuruluşa' Milli Mücadele Karma Sergisi, Erzurum Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Milli mücadelenin doğru ve güvenilir kaynaklardan öğrenilmesi amacıyla yurt içinde ve yurt dışında açılan sergi;  9 - 15 Mart'ta Bulgaristan, 19 - 26 Mart'ta Hollanda,  23 - 27 Nisan'da Kosova, 4 - 10 Mayıs'ta Almanya ve 19 - 27 Mayıs'ta Birleşik Krallıkta’ta gurbetçilerle buluşturulacak. 

'İlk Adımdan Kuruluşa' Milli Mücadele Karma Sergisi, bu zamana kadar yurt içinde İstanbul, Samsun, Amasya, Ankara, İzmir, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Diyarbakır'da; yurt dışında ise Fransa, Almanya, Belçika, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Makedonya'da gurbetçi vatandaşlarla buluşturuldu. 

 

Etiketler :