NE ARAMIŞTINIZ ?

'İlk Adımdan Kuruluşa' Milli Mücadele Karma Sergisi Bulgaristan'daki Türklerle Buluşacak

19 Mayıs 1919'un 100. yıl kutlamaları devam ediyor. Samsun Valiliği 100. Yıl Koordinasyon Merkezi tarafından projelendirilerek hayata geçirilen, Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ve her gittiği ilde yoğun ilgi gören 'İlk Adımdan Kuruluşa' Milli Mücadele Karma Sergisi, Bulgaristan'da Sofya ve Filipe'deki soydaşlarımızla buluşacak. Bulgaristan Büyükelçiliği'nin ev sahipliğinde yapılacak sergi, 9 - 14 Mart tarihleri arasında açık olacak.  

İlk Adımdan Kuruluşa' Milli Mücadele Karma Sergisi, bu zamana kadar yurt içinde 10 noktada açıldı. Yurt dışında da Fransa, Almanya, Belçika, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Makedonya'da gurbetçilerle buluşturulan sergi, 9-14 Mart'ta Bulgaristan'da soydaşlarımızla buluşturulacak. 

Türk milletinin dünyaya örnek olmuş bağımsızlık mücadelesinin tarihi vesikalarla anlatıldığı "İlk Adımdan Kuruluşa" Milli Mücadele Karma Sergisi Bulgaristan'dan sonra Hollanda, Kosova, Almanya ve Birleşik Krallıkta da gurbetçi vatandaşlarımızla buluşturulacak

Etiketler :