NE ARAMIŞTINIZ ?

19 Mayıs programı belli oldu

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı programı belli oldu. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyi Erdoğan Samsun'a geliyor. 

Piri Reis Milli Mücadele Gemisi'ni Karşılayacak

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Milli Mücadele'yi başlatmak için Samsun'a çıkışlarının 100. yılı etkinlikleri kapsamında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla Samsun'da etkinlikler gerçekleştirilecek. Etkinlikler çerçevesinde Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın Samsun programı da belli oldu. Buna göre Cumhurbaşkanımız Erdoğan, 19 Mayıs Pazar günü saat 14.00'te Samsun Port'ta Piri Reis Milli Mücadele Gemisi'ni karşılayacak. Daha sonra temsilci gençler illerinden ve ülkelerinden getirdikleri toprakları ve Türk Bayrağı'nı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a takdim edecek.

Halka Hitap Edecek

Saat 14.25'te Cumhurbaşkanımız Erdoğan liderliğinde temsilci gençler ve vatandaşların katılımıyla Samsun Tütün İskelesi'ne yürüyüş gerçekleştirilecek. Sonrasında ise Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Tütün İskelesi'nde halka hitap edecek ve 15.00'te Solo Türk ve Türk Yıldızları gösterisini Tütün İskelesi'nde yer alan maket Bandırma Vapuru'ndan izleyecek.

Tütün İskelesi'ndeki programının ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Yaşar Doğu Spor Salonu'nda Kültür ve Turizm Bakanlığı Müzikalinince "Bitmeyen Yolculuk" tiyatral gösterisini izleyecek. 

Etiketler :