NE ARAMIŞTINIZ ?

Tarihi Fotoğraf, Tütün İskelesi'nin Ziyaretçi Sayısını Artırdı

19 Mayıs 1919'un 100. Yılında Cumhurbaşkanı ve diğer siyasi parti liderlerinin birlikte objektiflere poz vermesi, Tütün İskelesi'nin ziyaretçisi sayısını artırdı. 

19 Mayıs 1919'un 100. yılında ayrı bir anlamla kutlanan Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile muhalefet partilerinin genel başkanlarının birlikte fotoğraf çektirdiği Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıktığında ayak bastığı, Tütün İskelesi'nde ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor. 

Tarihi Fotoğraf

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 100. Yıl Törenleri'ne katılan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile muhalefet partilerinin genel başkanları, Tütün İskelesi'nde birlikte fotoğraf çektirmişti. 19 Mayıs 1919'un 100. yılı dolayısıyla Türkiye'nin farklı bölgelerinden gelenler de Atatürk ve 18 silah arkadaşının bal mumu heykelinin bulunduğu Tütün İskelesi'nde hatıra fotoğrafı çektiriyor.

Hatıra Fotoğrafı Çektirdiler  

Kurtuluş Mücadelesi'nin 100. yıl etkinlikleri için Samsun'a geldiklerini ve bir çok etkinliğe katıldıklarını belirten  öğrenci Ramazan Karakaş, Samsun'un 100. yıl etkinliklerine en güzel şekilde ev sahipliği yaptığını söyledi. Aydın'dan gelen Necdet Yılmaz, kurtuluş meşalesinin yandığı Samsun'da olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi. İstanbul'dan gelen İlker Taşçı da Milli Mücadele'nin başlamasının 100. yılında güzel duygular yaşadığını vurgulayarak, kentte birçok yeri gezdikten sonra Tütün İskelesi'nde hatıra fotoğrafı çektirdiğini ifade etti.

Etiketler :