NE ARAMIŞTINIZ ?

100 Farklı Çocuk Resminden Atatürk Panosu Oluşturuldu

Milli Mücadelenin 100. yıl anısına Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sınıf Öğretmenliği Topluluğu ve Resim İş Öğretmenliği öğrencilerinin ortaklığıyla "100 Farklı Çocuk Resminden Oluşan Atatürk Panosu" yapıldı. 

100. Yıl Anısına 

Sergilenen panoların, Sınıf Öğretmenliği Topluluğu ve Resim İş Öğretmenliği 4. Sınıf öğrencilerinin katıldığı ve Dr. Selma Karaahmet Balcı tarafından gerçekleştirilen Workshop (Atölye Çalışması) etkinliğinde Milli Mücadele’nin 100. Yılı Anısına 100 farklı çocuk resmi kullanılarak elde edildiği kaydedildi. 

"100.Yıl Anısına Kalıcı Bir Eser Oldu" 

Etkinliğin amacını değerlendiren Dr. Selma Karaahmet Balcı, bu çalışmayı Sınıf Öğretmenliği Topluluğu ve Resim İş Öğretmenliği 4. Sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirdiklerini söyledi. Balcı, "Gerçekleştirdiğimiz atölye çalışmasına ilginin fazla olması nedeniyle çocuk resimleriyle ilgili neler yapabiliriz sorusunu aklımıza getirdi. Bizde 100 farklı çocuğun resmini kullanarak iki adet Atatürk Panosu oluşturduk. Çalışmamız sayesinde hem 100.Yıl Anısına kalıcı bir eser oluştu hem de Sınıf Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinin dikkatini çocuk resimlerine çekmek istedik." dedi. 

“İçinde Bulunduğumuz Tarih Bizim İçin Çok Önemli”

Etkinliğin hayata geçirilmesinden duyduğu mutluluğu dile getiren Dr. Melek Baba Öztürk, "İçinde bulunduğumuz tarihin Milli Mücadele’nin 100. Yılı olması bizim için çok önemliydi. Bu yüzden çalışmamıza böyle bir anlam yüklemek istedik. Bu çalışmanın bir parçası olmaktan dolayı ve topluluğumuzun da böyle bir işe imza atmasından dolayı çok mutluyum." diye konuştu. 

OMÜ Eğitim Fakültesi A ve B Bloklarında sergilenen panoların açılışına Prof. Dr. Kaya Tuncer Çağlayan,  Dr. Melek Baba Öztürk ve Dr. Selma Karaahmet Balcı’nın yanı sıra bölüm öğrencileri katıldı. Etkinlik, çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi. 

Etiketler :