NE ARAMIŞTINIZ ?

Samsun'dan Dumlupınar'a ziyaret

Samsun İlk Adım Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, Milli Mücadelenin 100. yılı nedeniyle Kahramanlık Türküleri turnesinin Kütahya ayağında ilk adımın atıldığı  Zafertepe, Dumlupınar Müzesi, Atatürk Evi ve son olarak Dumlupınar şehitliğini ziyaret etti.

Kaymakam da Eşlik Etti 

Dumlupınar Kaymakamı Abdulkerem Abbasoğlu, Belediye Başkanı Şemsettin Akağaç ve Kütahya Muharip Gaziler Derneği üyeleri de öğrencilerin bu anlamlı ziyaretine eşlik etti.

Kaymakam Ziyaretten Memnun Oldu 

İlçeye yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dumlupınar Kaymakamı Abdulkerem Abbasoğlu, "Türk milleti için bir dönüm noktası ve Millî Mücadele’nin başlangıcı olan Samsunlu öğrencilerimizin, Milli Mücadele hattındaki son noktanın koyulduğu, kurtuluşun sağlandığı bu toprakları ziyaret etmeleri, bizim için gurur vericidir" diye konuştu. 

Dumlupınar kaymakamı Abdulkerem Abbasoğlu ve  İlçe Belediye Başkanı Şemsettin Akağaç, 30 Ağustos Zafer Bayramında kahramanlık türkülerini söylemek üzere İlkadım Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerini Dumlupınar'a davet etti. 


Dumlupınar Kaymakamı Abdulkerem Abbasoğlu, İlçe Belediye Başkanı Şemsettin AKAĞAÇ, Samsun İlk Adım Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri 30 ağustosta ilçeye davet etti. 


Etiketler :