NE ARAMIŞTINIZ ?

"İlk Adımdan Kuruluşa" Milli Mücadele Karma Sergisi Amasya'da açıldı

19 Mayıs 1919'un 100. Yılı kapsamında Genelkurmay ATASE Dairesi Başkanlığı’ndan alınan belge ve fotoğrafların yanı sıra, OMÜ Eğitim Fakültesi Resim - İş Eğitimi Bölümü, SAMFAD ve Melek Yıldız Ergül'ün tarafından yapılan eserlerden oluşan "İlk Adımdan Kuruluşa" Milli Mücadele Karma Sergisi Amasya'da açıldı. 

Vali Varol, "En büyük kuvvetimiz, birlik ve beraberliğimizdir" 

Yurtdışında 9 ülkede de sergilenecek olan bu nadide eserleri Amasyalıların beğenisine sunmaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirten Amasya Valisi Dr. Osman Varol, "Sahip olduğumuz en büyük kuvvet, birlik ve beraberliğimizdir. Milli Mücadelemizin 100. yılında halen birlik ve beraberliğimiz muhafaza ediyor olmamız, bizim için en büyük kazanımdır. Bu ruhu bugün taşıyıp bundan sonraki kuşaklara da aktarabilmek adına, bu tip etkinliklere her zaman devam edeceğiz. Burada emeği geçenlere teşekkür ediyorum"  dedi.

9 Ülkede Sergilenecek

"İlk Adımdan Kuruluşa" Milli Mücadele Karma Sergisi, Fransa, Almanya, Hollanda, Belçika, Birleşik Krallık, (İngiltere) Kosova, Kuzey Makedonya, Bulgaristan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) de açılarak oradaki insanlarında 19 Mayıs 1919 ruhunu yaşamaları sağlanacak. 

Saraydüzü Kışla binasında 2 Haziran'a kadar açık olacak "İlk Adımdan Kurtuluşa" Milli Mücadele Karma Resim Sergisinin açılışına Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihat Ergün, Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı. 


Etiketler : osman varol, samfad, sergi, samsun 100. yıl, amasya haber, milli mücadele, dr. osman varol