NE ARAMIŞTINIZ ?

Öğrenciler, 100. Yıl Anısına Basılan Kartpostalları Sevdiklerine Postaladı

Samsun Valiliği 100. Yıl Koordinasyon Merkezi ve PTT Genel Müdürlüğü'nün işbirliği ile, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millî Mücadele Hareketi’ni başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 100. yılı kutlamaları kapsamında hayata geçirilen "100. Yılda 100. Bin Kartpostal" projesi ile öğrenciler yazdıkları kartpostalları sevdiklerine postaladı. 

100 Bin Adet Basıldı 

Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, PTT iş yerleri ve alışveriş merkezlerinden ücretsiz temin edilebilecek kartpostallar, Milli Mücadele'nin 100. Yılı'na özel 100 bin adet olarak hazırlandı. Samsun'u tanıtan 45 fotoğraftan oluşan 19 çeşit kartpostalı il genelindeki okullara dağıtmaya ve öğrenciler tarafından yazıldıktan sonra adreslere ulaştırmaya devam ediyor.

Amaç, 100. Yıl Coşkusunu Türkiye ve Dünyaya Duyurmak 

"100. Yılda 100. Bin Kartpostal" projesinin hayata geçirilme amacı; hem 19 Mayıs 1919'un 100. yılını kutlamak hemde 100. yıl coşkusunu Türkiye ve Dünyaya duyurmak. 100 Bin adet basılan ve ücretsiz olarak dağıtılan kartpostallar ile tüm Samsunluların yurt içinde ve dışında olan yakınlarına göndermeleri ile bu coşkuya ortak olmalarını sağlanacak. 

Kartpostallar, Samsun Fotoğraf Sanatları Derneği (SAMFAD) üyelerinin çektiği fotoğraflar kullanılarak 19 farklı tasarımda yapıldı. 


Etiketler :