NE ARAMIŞTINIZ ?

Liseler Arası Bowling Türkiye Şampiyonası sona erdi

Milli Mücadelenin 100. yılı kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından "Liseler Arası Bowling Türkiye Şampiyonası" oynanan final müsabakalarının ardından düzenlenen ödül töreni ile son buldu. Samsun İlkadım Bowling Salonu'nda yapılan "Liseler Arası Bowling Türkiye Şampiyonası"na 45 ilden 90 takım ve 640 sporcunun katıldı. Turnuvada 3’ü Ankara, 2’si uluslararası ve 5 de Samsun il hakemi olmak üzere toplamda 10 hakem görev yaptı. 

Şampiyonaya Samsun takımları damgasını vurdu 

İlkadım Bowling Salonunda üç gün süren müsabakalarda, Samsun'dan katılan 8 takımdan üçü finalde yarıştı. Genç kızlar kategorisinin final karşılaşmasında iki Samsun takımı İlkadım Tülay Başaran Anadolu Lisesi ile Tekkeköy Bahattin Sevim Köksal Anadolu Lisesi karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen final karşılaşmasının ardından, Tekkeköy Bahattin Sevim Köksal Anadolu Lisesi rakibi İlkadım Tülay Başaran Anadolu Lisesini 495'e 488 skor ile geçerek Türkiye şampiyonu oldu.

"Milli Mücadele'yi unutturmayacağız" 

Gençlik ve Spor İl Müdürümüz İsmail Hakkı Kasapoğlu, Milli Mücadelein 100. yılında okul sporlarının Türkiye finalini, Avrupa’nın en büyük bowling spor salonunda yaptıklarını söyledi. Kasapoğlu, "Tüm Türkiye’ye özellikle geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlere, Milli Mücadele ruhunu hissettirmek için bir çok etkinlikleri hayata geçirdik. Bu turnuvayı Samsun’da yapmanın anlamı büyük, birlik ve beraberlik içinde Milli Mücadele'yi unutturmayacağız” dedi. 


Okul sporları faaliyetleri arasında Liseler Arası Bowling Türkiye Şampiyonası'nda Türkiye'de ikinci kez hafif düzeyde zihinsel engelli sporcuların da yarıştığı Türkiye şampiyonasında Samsun takımlarından Zafer Eğitim Meslek Lisesi, gençler kategorisinde finale kalarak Samsun adına büyük gurur yaşattı. Genç erkekler kategorisinde, Samsun takımı olan Zafer Özel Eğitim Meslek Lisesi rakibi Çorum Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesine 580'e 678 skorla yenilerek Türkiye ikincisi oldu.


Dereceye giren takımlar ödüllendirildi

Samsun'un ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye şampiyonasında dereceye giren takımlara madalya, kupaları ve 100. yıl tişörtleri Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Okul Sporları Şube Müdürü İbrahim Irmak, İlkadım Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Murat Turan, Merkez Hakem Kurulu Üyesi Hale Güngör ve Samsun Bowling İl Temsilcisi Ramazan Çoban tarafından verildi.

Genç Kızlar kategorisinde dereceye giren takımlar;

1- Samsun Tekkeköy Bahattin Sevim Köksal Anadolu Lisesi

2- Samsun İlkadım Tülay Başaran Anadolu Lisesi

3- Mersin Tevfik Sırrı Gür Anadolu Lisesi

4- Adıyaman Atakent Çok Programlı Lisesi

Genç Erkekler kategorisinde dereceye giren takımlar;

1- Çorum Şehit Erol Çolok Anadolu İmam Hatip Lisesi

2- Atakum Samsun Zafer Özel Eğitim Meslek Lisesi

3- Adıyaman Mimar Sinan MTAL

4- Tekkeköy Bahattin Sevim Köksal Anadolu Lisesi

Etiketler :