NE ARAMIŞTINIZ ?

OMÜ Türkçe Uluslararası Mehter Takımı’nın Gösterisi Büyüledi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ)Türk milletinin kurtarıcısı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millî Mücadele Hareketi’ni başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 100. yılını büyük bir heyecan ve coşkuyla kutlamaya devam ediyor.

Bu kapsamda OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde 14 Haziran’a kadar sürecek olan "100. Yılında 19 Mayıs ve Millî Mücadele Uluslararası Sempozyumu” gerçekleştiriliyor. Protokol üyeleri, ulusal ve uluslararası akademik camianın geniş katılımıyla gerçekleşen sempozyumun üçüncü gününde, OMÜ Türkçe Uluslararası Mehter Takımı Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden sempozyuma katılmak için gelen davetliler için seslendirdiği “Eski Ordu Marşı”, “Fatih Marşı”, ”Genç Osman”,” Ceddin Deden” gibi birçok marşla keyifli anlar yaşattı.

OMÜ Türkçe Uluslararası Mehter Takımı’nın gösterileriyle zenginleşen programı; OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran, OMÜ Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma Uygulamaları Merkez Müdürü Prof. Dr. Kaya Tuncer Çağlayan, OMÜ Türkçe Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ömer Saraç, öğretim üyeleri ve çok sayıda davetli ilgiyle takip etti.

Etiketler :