NE ARAMIŞTINIZ ?

"Satır Arası"nda Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Mücadele'nin 100. yılı dolayısıyla ilkokul, ortaokul ile liseler arasında düzenlenen "Satır Arası 100. Yıl Projesi" kapsamında hikaye, şiir, makale ve anı dallarında kaleme alınan eserler arasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. 

Sakarya İlkokulu Konferans Salonunda düzenlenen programa, İl Milli Eğitim Müdürü  Coşkun Esen, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, öğretmen ve öğrenciler katıldı. İlkokul, ortaokul ve lise olmak üzere 3 ayrı düzeyde düzenlenen yarışmada bisiklet, tablet ve kulaklık ödülleri verildi. 

Öğrencilerin kaleme aldığı eserlerin kitap haline getirildiği ödül töreninde konuşma İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen,  "Milli Mücadelemiz dünyaya örnek bir bir bağımsızlık mücadelesidir. Bitmiş kabul edilen bir milletin varoluş hikayesinin yazılımıdır. Bu millete giydirilmeye çalışılan esaret zincirini kabul etmeyen, toprakları üzerinde hür ve bağımsız yaşamamızı sağlayan, irademizi ortaya koyduğumuz bir anlayışın ifadesirdir.  21.yüzyıl'da çeşitli verilerle, çeşitli alanlarda, çeşitli şekillerde milli şuurumuzu var ederek sürdürdüğümüz bu varlık mücadelemiz bugünde devam ediyor” dedi.

 Ödül töreni, yarışmada ödül kazanan öğrencilerin eserlerini sunmasıyla son buldu. 

Etiketler :