NE ARAMIŞTINIZ ?

Fransa'da Açılan “İlk Adımdan Kuruluşa” Resim Sergisine Yoğun İlgi

Milli Mücadele'nin 100. yılı kapsamında Fransa'nın başkenti Paris'te açılan “İlk Adımdan Kuruluşa” karma resim sergisi yoğun ilgi görüyor.

Sergi, Yoğun İlgi Görüyor

Milli Mücadele'nin 100. yılı ve gelecek nesillere bağımsızlık ruhunun aktarılması amacıyla Fransa'nın başkenti Paris'te açılan “İlk Adımdan Kuruluşa” karma resim sergisi Fransa'da yaşayan Türk ve yabancı insanlar tarafından ziyaret ediliyor. Fransa'nın başkenti Paris'te açılan karma resim sergisine Paris Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Prof. Dr Murat Demirkan, Epinay Sur Seine Belediye Başkanı Herve Chevraue, Goussainville ve Athis Monts, De France, Flers, Alençon, Romorantin, Creil,Beavuais, I Aigle, Trappes ve Valenton bölgelerinde yaşayan vatandaşlar, öğretmenler, öğrenciler ve dernek başkanları katıldı.

Fransa'dan sonra 24 Haziran'da Almanya'da (Berlin) Türk halkıyla buluşacak sergi daha sonra; Kuzey Makedonya (Üsküp), Kosova (Priştine), Bulgaristan(Kırcaali), Brüksel (Ghent - Genk), Hollanda (Roterdam), Birleşik Krallık (Londra) ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) (Lefkoşa) açılacak. 

Etiketler :