NE ARAMIŞTINIZ ?

100. Yıl Anısına Anlamlı Etkinlik

Samsun Valiliği, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle; Milli Mücadele'ninin 100. Yıl anısına milli birlik ve beraberlik temasının hâkim olacağı “19 Mayıs’tan 15 Temmuz’a Bağımsızlık Mücadelemiz” konulu panel düzenleyecek. "19 Mayıs’tan 15 Temmuz’a Bağımsızlık Mücadelemiz” konulu program, 15 Temmuz Darbe Girişimi ve Milletin Zaferi'nin üçüncü yıl dönümü ve bağımsızlık mücadelemizin 100. yılı münasebetiyle hayata geçiriliyor. 

Etkinlikte; Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanlarınca hazırlanan yağlı boya resim, seramik, afiş ve poster çalışmalarından oluşan 15 Temmuz temalı karma sergi, sinevizyon gösterisi ve Gazeteci Yazar Nedim Şener ile emekli Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok’un konuşmacı olarak katılacağı bir panel gerçekleştirilecek. 

Etkinlik, 12 Temmuz Cuma günü 14.00’da Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek ve halka açık olacak.

Nedim Şener ile Ahmet Zeki Üçok’un konuşmacı olarak yer alacağı panelde ise; hain darbe girişimi, öncesi ve sonrasıyla ele alınarak, geçmişten günümüze Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesi değerlendirilecek.


Etiketler :