NE ARAMIŞTINIZ ?

İl Eğitim Koordinatörleri Yurt Eğitimi Sorumluları Eğitimi Tamamlandı

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, Milli Mücadelenin 100. Yılı kapsamında İl Eğitim Koordinatörleri Yurt Eğitimi Sorumluları Eğitimi Toplantısını Samsun'da gerçekleştirdi. Eğitim kapsamında 40 ilden 372 İl Eğitim Sorumlusu ve Yurt Eğitim Sorumluları Samsun bir araya geldi. 5 Gün süren eğitimde katılımcılara, alanlarında uzman kişiler tarafından bilgiler verildi. Böylece; Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, beslenme ve barınma hizmetlerinin yanı sıra eğitimde de kalite standartlarını artırmak amacıyla eğitim seferberliği başlattı. 

Sertifika Verildi

Eğitimin açılış dersinde Eğitim Dairesi Başkanı Oktay Mahşer verdi ve KYK’nın eğitim vizyonu üzerinde durdu. Eğitimci - Yazar Ali Erkan Kavaklı’nın  "Hayat Boyu Öğrenme ve Eğitimin İnsan Üzerindeki Etkisi" konulu sunumu eğitimcilerden büyük bir ilgi gördü. Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Selim Cerrah “Eğitim ve Öğretimde Temel Erdemler” konusunu anlatarak genç eğitimcilerin dikkatlerini eğitim ve erdem ilişkisine çekti. Eğitimci Yazar İsmail Acarkan katılımcılara insanların mizaç analizini içeren "Enneagram Eğitimi" konusunda bilgilendirdi ve eğitimin sonunda bütün katılımcılara katılım sertifikası verildi. 

40 İlden 372 Katılımcı 

Gençlik ve Spor Bakanlığı personeli Murat Paydar ve Cemalettin Parıltı, genç eğitimcilere bağımlılıkla ilgili dikkat etmeleri gereken hususları hatırlatarak, “Bağımlılıkla Mücadele” konusunda önemli bilgiler verdi. Aynı zamanda kurs ve atölyeler, din ve değerler, sportif faaliyetler ve gönüllülük konularında yapılan çalıştayların ardından Kredi ve Yurtlar Genel Müdür Yardımcısı Ali Özdemir’in katılımıyla istişare toplantısı gerçekleştirildi. İl Eğitim Koordinatörleri ve Yurt Eğitim Sorumluları Eğitimi, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürü Recep Ali Er'in konuşması ve katılım belgesi takdimi ile sona erdi.  40 ilden 372 İl Eğitim Koordinatörü ve Yurt Eğitim Sorumlusu Samsun ilinin tarihi ve turistik mekanlarını ziyaretlerinin ardından görev yaptıları illere dönüş yaptı.

Etiketler :